Senior Leadership Team
    Ben Freeman
    Headmaster
    Karol-An Kirkman  Academic Head
    Bridget Norton  Deputy Head 
    Lucy Wheeler Registrar & Marketing Manager
    Management Team
    Sophie Burkard  Curriculum Co-ordinator
    Katie Cousins  Assessment & Reporting Coordinator
    Anna Hunt Curriculum Coordinator
    Rebecca Oldfield  Head of Lower School
    Nicki Rhodes  Head of Upper School
    Teaching Staff
    Class Teachers
    RC Charlotte Gates 3L Lara Atkinson
    RO Olivia Spearman  3N Nicki Rhodes
    RR Rebecca Seddon  3P Pandora Harrington
    1A Adria Hippisley-Cox 4A  Alice Drew
    1J Jane Malaney  4C Clare Hewitson
    1M Michelle Davis 4N Nicholas Lane
    2AA Alexandra Allan 5SB Sophie Burkard 
    2AH Anna Hunt 5SD Susan Dalton
    2S Sophie Farnsworth 6I Imogen Flaherty
    2S Rosalind Drury (Trainee Teacher) 6S Kate Mackenzie
    Subject Teachers
    Katie Cousins  Maths
    Anthony Dalton  Head of Games
    Felicity Davis  Games
    Catherine Flanagan  Languages
    Daniel Mackintosh Games
    Maria Meyers  Head of Music
    Susannah Moore  Art
    Paul Richards  Design & Technology
    Emma Ridgway  French & Latin
    Emma Saxby  Games
    Susan Seale  Computing
    Emma Wood Music
    Barbara Terry Librarian
    Assistants
    Yann Alsford  4A
    Lucy Andrews  RO
    Emma Bransby  6I
    Melody Brown  4C
    Lettie Coad 3L
    Rachael Collins 1J
    Sarah Cooper  RC
    Lucy Desmond 3N
    Lindsay Doy  1A
    Charlie Barrow  3P
    Sarah Edwards 6K
    Eunjung Feleppa Art Technician
    Maria de Gracia Olano RO
    Rebecca Jepp RR
    Kat Kannides 1M
    Sam McKenna  2AH
    Victoria Mondszein  RC
    Anna Rowan  5SD
    Harry Kinnings 2AA
    Tamara Wagenaar  5SB
    Charmaine Hewitt 4N
    SEN
    Nicola Blenkinsopp  Special Needs Coordinator
    Katie Ryan Assistant SENCo
    Ruth Murdoch  Speech & Language Therapist
    Jane Park Occupational Therapist
    Gene Hamilton  Learning Support Teacher
    Becs Kinnings Learning Support Teacher
    Shivaun Wood Learning Support Teacher
    Rena Emmanuel Learning Support Assistant
    Administrative Staff
    Joanna Worsfold Head's PA
    Theres Ilk Marketing and Development Coordinator
    Cai Murphy Systems Manager
    Alice Wilson School Secretary
    Steve Powell Facilities Manager
    Jamie Brewster Caretaker
    Kitchen Staff
    Alan Fielding
    (Head Chef)
     
    Angela Ashbolt
    Sam Lily
    Debra Paget
    Jennifer Pinnock
    Stephanie Dyer
    Tina Kempton
    Maria Kempton  
    Jane English Kim Barratt Lianne Lilly-Grant  
    Peripatetic Music Staff
    Liz Ellaway Piano
    Alasdair Macaskill Piano
    Sally MacTaggart Clarinet
    William Russell Trumpet
    Louisa Sparks Flute
    Claudia Martindale Violin